# Paketinslagning Inspo
Author: Mickis1994

Är ni som jag och bara älskar att slå in paket? 😃

Lägg gärna upp bilder, tips, länkar osv. Allt för att imponera på sällskapet med våra fina inslagningar 😉

## Comment 1
Author: Gunlog

Jag har inte börjat än, men jag har köpt mitt julpapper på IKEA i år... Får se hur mycket 5 rullar räcker till...

## Comment 2
Author: AnnaMoonshadow

Jag älskar att pyssla med paketen! Så fort jag börjar slå in ska jag posta bilder :)

## Comment 3
Author: WinterPrince

Nja, jag är inte så mycket för paketinslagning, lite papper runt och en snörstump på, sen får det vara bra. Kanske för att jag lägger mycket energi på vad som är i paketet istället.

## Comment 4
Author: [Borttaget]

Hehe ser knappt men jag kör det vanliga :) Vill inte ha samma papper på alla så köper några rullar och slår in olika! Snöre och krullar dem med saxen :) Ja.. snöret ser helt förstörd ut på vissa men det är för att det har legat paket på vissa sen i augusti :P Och ja jag började mycket tidigt i år ^^ Det är billigare än att ta allt på samma lön och plus saker bli lite dyrare närmare jul!

## Comment 5
Author: Love-

ÄLSKAR att packa in saker, har tyvärr ingen bild på alla julklappar jag har packat in

## Comment 6
Author: Mickis1994

Jag älskar panduros presentpapper! Speciellt de i fem pack :D

## Comment 7
Author: [Borttaget]

I år har jag återanvänt brunt papper som saker packats med i kartonger från företagen för att förhindra stötar, dessa använde jag som inslagningspapper. Det här gett en gammeldags känsla över packeten. Här dock ingen bild.

## Comment 8
Author: AnnaMoonshadow

jag rotade fram ett par bilder från tidigare år tills vidare. Jag gillar att pyssla till mina paket och använder gärna saker jag samlat på mig med tiden. Det finns inget tråkigare än när alla paket ser likadana ut

## Comment 9
Author: AnnaMoonshadow

bild nr 2

## Comment 10
Author: [Borttaget]

#8-9 åhåå tack för inspiration! vilken kul ide med tårtbotten!

## Comment 11
Author: Mickis1994

#8 & 9 Himlans fint! :D Nu blir det en trip till panduro och shoppa loss! Hahah 😃

## Comment 12
Author: AnnaMoonshadow

#10 ja, tårtpapper är riktigt trevligt att använda!  

#11 tack! Va försiktig, Panduro har en förmåga att bränna hål i plånboken eftersom det är en underbar affär 😉

## Comment 13
Author: Mickis1994

Årets två första! Papper och snöre från panduro! :)'

Bilden är snedvriden då den är tagen med mobilen, plus fixat för instagram. Jaja. Den duger (;
